Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Másodfokú egyenlet komplex...

Másodfokú egyenlet komplex számokkal?

Figyelt kérdés

[link]


x^2-(2+i)*x+3-9*i ezt kell megoldani, szerintem úgy, ahogy elkezdtem, mert órán is hasonlót csináltunk, de amikor gyököt vonok és visszallenőrzök, akokr nem kapom vissza a gyökjel alatti értéket. Nem tudom, hol rontom el. Utána még fel kell írni gyöktényezős alakban is.

Valaki tudna segíteni?



2020. okt. 9. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Semmit nem lehet látni az írásodból.
2020. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom, akkor a legvégén rontottad el; amiket kaptál, azok két különböző megoldások, nem kell összeszoroznod őket.


Például ha 9-ből gyököt vonnál komplexben, akkor a 3-at és a (-3)-at kapnád. Ezeket sem szoroznád össze, hogy 9-et kapj, aztán néznél ki a fejedből, hogy miért -9.

Az ellenőrzéshez a kapott eredményeket négyzetre kell emelned (mint ahogyan általában is).

2020. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt a megoldás:

[link]


Nem nagyon látom, hogy mit csináltál.

2020. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. okt. 14. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!