Levetzetnétek nekem? Köszi szépen mindenkinek! Matematika feladat.


Ha a+b=1 és a2+b2=2 akkor a8+b8=?



(a négyzet plusz b négyzet egyenlőre kettő, a plusz b egyenlő egy, mennyi a a nyolcadikon plusz b a nyolcadikon?)



2020. okt. 11. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

b = 1 - a

.

a² + (1-a)² = 2

a² + 1 - 2a + a² = 2

2a² - 2a -1 = 0

==> a1 = 1,366 b1 = -0,366

a2 = -0,366 b2 = 1,366

2020. okt. 11. 14:55
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2020. okt. 11. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:

a+b=1, a^2+b^2=2 (1)

(a+b)^2=a^2+b^2+2ab

1=2+2ab

ab=-1/2 (2)

(a^2+b^2)^2=a^4+b^4-2a^2b^2

4=a^4+b^4-1/2

a^4+b^4=9/2 (3)

(a^4+b^4)^2=a^8+b^8-2(ab)^4

81/4=a^8+b^8-1/8

a^8+b^8=163/8

2020. okt. 11. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs! Elszámoltam.

a+b=1, a^2+b^2=2 (1)


(a+b)^2=a^2+b^2+2ab


1=2+2ab


ab=-1/2 (2)


(a^2+b^2)^2=a^4+b^4+2a^2b^2


4=a^4+b^4+1/2


a^4+b^4=7/2 (3)


(a^4+b^4)^2=a^8+b^8+2(ab)^4


49/4=a^8+b^8+1/8


a^8+b^8=97/8

2020. okt. 11. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Én így csináltam


[link]


DeeDee

*******

2020. okt. 16. 16:58