Matek feladatban sürgősen kéne segítség, nem teljesen értem! Normálalak kategóriában segíteni?


Nem azt kérem, hogy megoldják helyettem, csak néhány feladatban segítséget kérnék. Itt is van:


mínusz 215000000 normálalakja?


mínusz 71,15xtíz a hetediken?


mennyi idő alatt tesz meg a 3xtíz a nyolcadikon méter/szekundum sebességű fény 6x10 m távolságot?



a válaszokat nagyonn köszönöm!!



2020. okt. 15. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
v=s/t a fényeshez
2020. okt. 15. 10:41
 2/3 anonim ***** válasza:

A normálalak egy [1; 10[ közötti szám, szorozva 10 valahányadik hatványával. Csak arra kell figyelni, hogy a tizedes vesszőt mennyivel és melyik irányba mozgatjuk el.

A 215000000 esetén a tizedes vessző a legvégén van (ezért le sem írjuk). Hogy lesz ebből egy [1; 10[ közötti szám? Úgy, hogy a tizedes vesszőt előre visszük a 2 mögé: 2,15.

Ahány helyiértékkel a tizedes vesszőt odébb vitted, annyi lesz a 10 kitevője. Ha balra vitted, pozitív lesz a kitevő; ha jobbra, akkor meg negatív.

Pl.

123 => 123,0 - itt a vesszőt balra kell vinni 2 helyiértéknyit: 1,23 * 10^2, hiszen 1,23 * 100 = 123

0,00123 - itt a vesszőt jobbra kell vinni 3 helyiértéknyit: 1,23 * 10^(-3), hiszen 1,23 / 1000 = 0,00123

-52,67 - itt a vesszőt balra kell vinni 1 helyiértéknyit: -5,267 * 10^1, hiszen -5,267 * 10 = -52,67

2020. okt. 15. 11:38
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon koszi!
2020. okt. 15. 11:41