Elektrotechnikai kérdés Tudnátok segíteni?
Egy U=220V P=570W-os teljesítményű fogyasztó 2,5mm 2 keresztmetszetű l=100m
hosszú 2 huzalból álló réz vezetőre van kapcsolva. Számítsátok ki a vezető
ellenállását, a feszültségesést a vezetőn és a rajta keresztülfolyó áramerősséget. A
réz fajlagos ellenállása: ᵨ= 0,0178Ωmm 2 m -1 .
Ugyanezt a kérdést kissé más formában, más adatokkal még egyszer feltetted:
https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..
De lásd, kivel van dolgod, itt a megoldás:
A fogyasztó ellenállása: Rf=U²/P=220²/570=84,91 Ω
A vezeték ellenállása: Rv=2·ϱ·l/A=2·0,0178·100/2,5= 1,424 Ω
A hálózatot terhelő ellenállás az előző kettő soros eredője: Re=Rf+Rv=84,91+1,424=86,334 Ω
Az áram: I=U/Re=220/86,334=2,548 A
A vezetéken eső feszültség: e=I·Re=2,548·1,424=3,63 V
A vezetéken eső feszültség százalékos értéke: ε=100·e/U=100·3,63/220=1,65%
Közelítő számítás szerint:
A fogyasztó árama: I=P/U=570/220=2,59 A
A feszültségesés: e=2·I·ϱ·l/A=2·2,59·0,0178·100/2,5=3,69 V
A százalékos feszültségesés: ε=100·e/U=100·3,69/220=1,68%
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!