Elektrotechnikai kérdés Tudnátok segíteni?


Egy U=220V P=570W-os teljesítményű fogyasztó 2,5mm 2 keresztmetszetű l=100m

hosszú 2 huzalból álló réz vezetőre van kapcsolva. Számítsátok ki a vezető

ellenállását, a feszültségesést a vezetőn és a rajta keresztülfolyó áramerősséget. A

réz fajlagos ellenállása: ᵨ= 0,0178Ωmm 2 m -1 .



2020. okt. 19. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, szívesen. Mit segítsek?
2020. okt. 19. 21:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a kérdést kissé más formában, más adatokkal még egyszer feltetted:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


De lásd, kivel van dolgod, itt a megoldás:


A fogyasztó ellenállása: Rf=U²/P=220²/570=84,91 Ω

A vezeték ellenállása: Rv=2·ϱ·l/A=2·0,0178·100/2,5= 1,424 Ω

A hálózatot terhelő ellenállás az előző kettő soros eredője: Re=Rf+Rv=84,91+1,424=86,334 Ω

Az áram: I=U/Re=220/86,334=2,548 A

A vezetéken eső feszültség: e=I·Re=2,548·1,424=3,63 V

A vezetéken eső feszültség százalékos értéke: ε=100·e/U=100·3,63/220=1,65%


Közelítő számítás szerint:


A fogyasztó árama: I=P/U=570/220=2,59 A

A feszültségesés: e=2·I·ϱ·l/A=2·2,59·0,0178·100/2,5=3,69 V

A százalékos feszültségesés: ε=100·e/U=100·3,69/220=1,68%

2020. okt. 22. 10:51