Mennyi tízmilliónak a 0,05%-a?

2020. okt. 22. 05:49
 1/6 anonim válasza:
0%
10 000 000*0,05=500 000 azaz ötszázezer
2020. okt. 22. 06:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszadó ! Akkkor 1000 forintnak az 50%-a az 1000 *50 = 50000? Ötvenezer?

A százalék az nem arány (akkor lehetne így szorozni)hanem annak a 100-szorosa. ( 1/2-> 50%, úgy hogy 1/2=0,5*100=50%)

Tehát a te félmilliódat még be kell osztani 100-al.


Fejben: a 10%-a 1 millió, az egy százaléka száz ezer, a fél százaléka ötven ezer a 0,05%-a ötezer

2020. okt. 22. 06:41
 3/6 anonim válasza:
0%
Igen,bocsi ez kimaradt.
2020. okt. 22. 07:08
 4/6 anonim ***** válasza:

A százaléknak a századrészt jelent. 1% az 0,01-es szorzó.

000,05% az 0,0005-ös szorzó. (A tizedesvesszőt kettővel balra toltam.)

2020. okt. 22. 10:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Két féle módon lehet kiszámolni.


1. Az alapot osztjuk százzal, majd a százaléklábbal szorozzuk. Azaz 10.000.000÷100*0,05=5000


2. A százalékláb századrészével szorzunk. Azaz 10.000.000*(0,05÷100)=5000

2020. okt. 22. 19:37
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. okt. 23. 00:43