Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt látom, hogy sok magánszemé...

Azt látom, hogy sok magánszemélynek sok milliós, sok tízmilliós tartozása van. Ők nem kerülnek börtönbe? Mi lesz ezekkel a tartozásokkal?

Figyelt kérdés
Szembejött velem egy lista a legnagyobb adósságú cégekről, magánszemélyekről. Azt sem igazán értem, hogy egy magánszemély hogy szedhet össze mondjuk 20-30 milliós tartozást, de ők hogy törlesztik? Részletfizetés? Elévül majd? Börtönt nem kapnak? (Talán azért, mert addig abszolút semmit nem tudnának törleszteni?) Vagy hogy van ez?

2020. márc. 14. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért kerülnének börtönbe, ha nem követtek el bűncselekményt?!
2020. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A saját családomban tudok ilyet.

Nagynénémék. Vettek fel hitelt a házra, nem volt egy nagy összeg, 6 millió. Időközben elváltak, betegség is volt, elmérgesedett a helyzet, nem fizették.

Teltek az évek, néha jött valami fenyegető levél, pl. árverezésről, de sosem történt semmi.

Letiltani nincs miből, egyikük feketén dolgozik, másikuk segélyt kap. Vagyis ebből tiltanak, 40 helyett kb 30 ezret kap meg.

Pár év elteltével kb 13 millióról szóltak a levelek.

Szóval nem olyan nehéz ennyit összeszedni, mert a 6 millió semmi.

Aki 10-20 milliót vett fel, már meg is van neki pár év nemfizetés után a 30-40 milliós tartozás.


Van egyébként egy nagy fiuk, már felnőtt, elköltözött. Annyi, hogy ha a szülők meghalnak, neki nem lesz öröksége. Lehetne, de nyilván nem fog rá igényt tartani, egy lelakott, max 10-12 milliót érő ház, amin több az adósság, senkinek nem kell. Ha a bank úgy látta volna, hogy van értelme elárverezni, akkor biztos megtették volna.

Így annyi történik, hogy telik az idő, néha küldenek egy levelet, és ha idő közben egyiküknek lenne normál fizetése, vagy nyugdíja, vagy örökölne valamit, akkor azokból is letiltanának. De ezek nem várhatók, így talán 20 -30 év múlva a ház majd a bankra vagy az államra száll, addig meg ingyen laknak benne.


Börtön nem jár tartozásért.


Egyébként te sima tartozást kérdeztél, arra írtam példát. Az a lista, ami nemrégiben megjelent, viszont adótartozásról szól.

Magánszemély úgy szedheti össze, hogy van egy vállalkozása, és nem fizet adót.

Normál alkalmazotti munkaviszonnyal nem keletkezik adótartozásod, csak akkor, ha magadnak kell fizetni, és ezt elmulasztod.

Berki híres erről.

2020. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, én a vállalkozós fajtára gondoltam. A lakáshiteles téma rendben van, nyilván az csak egy nagy szívás.

De egy egyéni vállalkozó ha évekig nem fizet szinte semmit, akkor miért, hogy tud működni?

Ha egy év alatt összejön mondjuk 2-3 milliós tartozás, akkor miért folytatja? Mintha egy halott lovat próbálna meglovagolni.


Ha EV-ként valaki nem fizeti az adót, és összejön a sokmilliós tartozás+büntetés, akkor mi a büntetése? Vagy ők várnak arra, hogy elévüljön?

2020. márc. 14. 20:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Például a Berkivel mi van, mi lesz?
2020. márc. 14. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem húzza évekig. 1-2 év alatt nem 2-3 milliót nem fizetett be, az alig pár milliós bevételt jelentene csak.

Több tízmilliós, vagy százmilliós bevétel.

Pl. nem teljesen vagyok ebben otthon, de esetleg az ingatlanvásárlásai után, vagy a luxusautók után ha nem fizetett, az már nagy összeg lehet.

Jó lenne példát mutatni, mert az a gyökér direkt hergeli a népet, azzal az egy agysejtjével ennyire futja.

Vannak dolgok a nevén, egyszerűen végrehajtási eljárást kellene indítani. Sok esetben megtörténik kisebb összegeknél, egyszerű embereknél, szóval sanszos, hogy van ismeretsége a megfelelő helyen, és jattolt neki.


Nekem az egyetem után volt tartozásom, diákhitel. Egy ideig fizettem, aztán nem foglalkoztam vele. Szerencsére nem volt egy nagy összeg, százezres nagyságrend maradt csak. Akkor még nem is tudtam, de azt is adók módjára hajtják be. Ez azt jelenti, hogy nem szórakoznak felszólításokkal, nem könyörögnek, hogy fizessek, hanem egyszer csak letiltják. 3 hónap alatt le is vonták a fizumból, szóval örültem, hogy legalább túl vagyok rajta. ezzel csak azt akartam, hogy nem olyan bonyolult ezt behajtani, ha az embernek van bevétele. Berkinek pedig biztosan van. De azt sem hiszem, hogy mindenkinek tudna jattolni. Szóval megint valami sumákság lehet a dologban. A lakások, vagy a cég bevétele nem az ő nevére megy, hanem pl. az anyja nevére? Nem tudom, biztos vannak kiskapuk.

2020. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
adotartozás miatt bevonják az adoszámot s utána a vállalkozás nem mukodhet. általában rokon nevén folytatják tovább, de gondolom van jobb trukk is.
2020. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ami a Berkinek van, az nem az övé. Ennyire azért ők is képben vannak. Vagy lízingelt autó, vagy a család kiskorú tagjáé. :)


Attól, hogy nem tudod, folyik-e ellene bármi is, még nagy valószínűséggel igen. Főleg, ha a nagyadósok listáján szerepel. Őket kiemelten kezelik, az más dolog, hogy találnak rajtuk fogást vagy sem.


A tartozások alapból elévülnek. Tehát ha bizonyos időn belül nem sikerül behajtani, "eltűnnek".

Gazdasági társaság esetén elindítják a felszámolásukat és a felszámolás során értékesített vagyontárgyakból várják a megtérülést.


Logikusan attól lehet behajtani, akinek van miből.

2020. márc. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!