Hogyan kell a következő matematikai feladatokat megoldani? (indokolni kell az eredményt)

[link]

2020. okt. 23. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Összetett függvényt kell gyártani úgy, hogy g a külső, f pedig a belső függvény. Ez azt jelenti, hogy a g(f(x))-et kell meghatározni, azaz formálisan a (z^2)-z+1 kifejezésben a z helyére be kell írni, hogy z=x+2.


Így g(f(x))=((x+2)^2) - (x+2) + 1 = (x^2)+3x+3 adódik eredményként.

2020. okt. 23. 13:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyenlet egy sima másodfokúra visszavezethető egyenlet; legyen log(3)[x]=z, ekkor az egyenlet


z^2-5z+4=0, ezt meg tudod oldani z-re, utána z helyére visszaírod a log(3)[x]-et. Szerintem innen te is be tudod fejezni.

2020. okt. 23. 13:14