Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól válaszoltam ezekre a jogi...

Jól válaszoltam ezekre a jogi kérdésekre?

Figyelt kérdés

Házi feladatom szerint a Kit. 2018.évi CXXV.törvény VIII.fejezete alapján kell kérdésekre válaszolni. Az alábbi kérdések azonban nagyon kifogtak rajtam:


1.) Milyen típusú álláshelyeket ismer a törvény?


Ide arra gondoltam, hogy az alaplétszámba tartozó álláshelyet és a központosított álláshely-állományba tartozó álláshelyet, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos, hogy jó válasz.

A másik, amin gondolkoztam válaszként, az az volt, hogy leírjam az álláshely besorolása alatt található kategóriákat (pl.kormánytanácsos,szakmai vezető,stb.).


2.) Milyen jellemzők határozzák meg az álláshelyeket?


Ide az 58. § [Az álláshely betöltésének feltételei] alatt leírtakra gondoltam, hogy azt használva forrásként kifejtem a választ.


3.) Milyen feladata/hatásköre van a munkáltatónak az álláshely tartalmi meghatározottságával összefüggésben?


Ide arra gondoltam válaszként, hogy megszabhatja a szakmai követelményeket(, így az iskolai végzettséget, egyéb szakképzettséget, stb amik az 58. § [Az álláshely betöltésének feltételei] alatt vannak leírva.)


4.) Hogyan függ össze a tisztviselő kinevezésével az álláshely típusa?

Na ezt sajnos végképp nem tudom :/


Ha valaki tud nekem segíteni nagyon-nagyon megköszönném, ha segítene, holnap délutánra meg kell csinálnom a beadandót, és ezek a válaszok hiányoznak, régóta szenvedek velük, nagyon hálás lennék! :/



2020. okt. 24. 23:49
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!