Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Házifeladat szünetre... Miért...

Házifeladat szünetre... Miért kell?

Figyelt kérdés

A pedagógusok sem kapnak munkát szabadság idejére. Még a gyári melósok sem. A szabi arról szól, hogy feltöltődj, kikapcsolódj.


Akkor a gyereket miért kell megnyomorítani?



2020. okt. 27. 14:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, te szegény, nehogy már megnyomorodj három matekpéldától...

Azért kell, hogy ne segghülye kuka legyél egy hét múlva, hanem legalább valami fogalmad legyen arról, hogy hol hagytátok abba az anyagot.

2020. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
A diákság rettenetesen sokat tud felejteni egy szünet alatt, emitt.
2020. okt. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%

Én is pont ezt kérdezem mi a fenének adtak nekem egy csomó házit a szünetre?

Amikor a szünet pont arra lenne való,hogy kikapcsolódj meg kizárd a hülye iskolás történéseket a fejedből és bulizz,szórakozz, amennyit csak kedved tartja!

Azért akarják megnyomoritani a gyerekeket(minket) hogy hülye gátlásos felnőttek legyünk és ne élvezhessük eléggé az élet izét sajnos!


De ebből ki kell törni és csak azért se a házit írni,hanem bulizni vagy bármi mást csinálni!

2020. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Senki sem gátolt meg, hogy október 22-én csütörtökön délután megcsináld a házidat.


A házi azért van, hogy ne maradj buta mint a föld.


De utálom a tinihisztit. :(

2020. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

A házi is az oktatás része, ami majd befolyásolhatja az érettségidet és a továbbtanulásodat. Természetesen se az érettségi se a továbbtanulás nem kötelező ilyen mentalitással.

Ráadásul ha nem vagy tanköteles akkor nyugodtan ki is íratkozhatsz a gonosz házit feladó iskából.


A szünetre nem adunk házit, kábé az első és a második osztályos szint. Mint az egyik válaszomban írtam ezeket a házikat nem kötelező az őszi szünetben megcsinálni. Nyugodtan megcsinálhattad volna az utolsó tanítási nap délutánján.

2020. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
nálad legalább van szünet... Nálunk aze egyetemen nincs és tudod mit, nem zavar. Azért jöttem ide, hogy tanuljak, gondolom te is azért jársz az iskolába, hogy ne legyél hülye mint a föld. Meg kell csinálni a házit, azért adták, hogy legalább annyit foglalkozz az anyaggal, mert gondolom magadtól nem állnál neki pluszban foglalkozni vele.
2020. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Drága csillagaim! Egy valamit tanultam meg a főnökömtől:


Szabadság alatt pihenni kell, mert ha nem töltődsz fel, előbb-utóbb a szervezeted fog pihenésre kényszeríteni, beteg leszel.


Ehhez képest egy elsős gyerekre annyi házit tolnak, hogy gyakorlatilag minden napunk ezzel megy el.


Persze, aztán beteg lesz, majd pihen.


Nem, nem most kell megváltani a világot. Ha valaki meg tudja csinálni egy nap alatt, vagy megcsinálja 22-én, ugyanúgy elfelejt mindent. Ha minden nap csinálja, akkor meg mikor tudja kikapcsolni magát és kicsit kizárni az iskolát?


Írom ezt úgy, hogy magam is tanár vagyok. Soha nem adok házit szünetre. Kimerült diákokkal nem sokra megyek.


Ez meg, hogy sok-sok A4-es oldalon át írni-írni-írni betűelemeket, számokat... És csak ez... Mindezt úgy, hogy a kis hatévesek éretlen kéztőcsontja max 3 sort bír el egyhuzamban.

Neki is szüksége van szünetre, és én is szeretnék pár szabadnapot, ha már az értékes szabadságomat pazarlom.


De szomorú, hogy ha valakinek ez nem tetszik, akkor egyből hisztis tini. 20 év gyakorlattal, melyből 10 tanítói, még nem vagyok befásulva, és nem hiszek benne, hogy a családok életének minden percét a tanító akarja beosztani.

Képzeljétek, egy szülő is képes látni a gyermek korlátait, képességeit, terhelhetőségét.


És nem, nem lesz mérnök a gyerekből. A nagytesó elől el sem lehetett venni a szorgalmikat, annyira bírta, igényelte. A kicsi küzd, szenved, már most megutáltatják vele az iskolát. Akkor is imádom. Az ő képességeit és igényeit nézem, és nehezen veszi be a gyomrom, hogy a gyerekcentrikusság kihalóban van.

2020. okt. 27. 18:52
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Ahelyett, hogy oldalas válaszokat írnál már rég megírhattad volna a házid.
2020. okt. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hm. Hát én a 8-as válaszoló vagyok. Őszintén nem gondoltam én ebbe így bele. Magamból és az osztálytársaimból indultam ki. Igaz egy versenyistállóba jártam, mindenki törtető volt, lehet ezért, nem tudom. Nekem tényleg soha nem volt gondom a házi feladatokkal, nem tartottam megterhelőnek. Nyílván én is szívesebben csináltam volna sokszor mást, de nem terhelt meg. Általános iskolás, első másodikos koromban sem. Ebből indultam ki, ezekszerint tévesen. Nyílván a kiskola is más, mint egy gimnázium, amire én gondoltam a kérdés alapján. Hát sok kitartást, nem tudok mást írni. Szurkolok :)
2020. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

10-es, te nagyon bölcs vagy. Esetleg olvasni is tudsz?


De ha csak a nagybetűket ismered:


NEM AZ ÉN HÁZIM!

2020. okt. 27. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!