Hogyan kell megoldani a középiskolás műszaki rajz feladatot?

Figyelt kérdés
Sziasztok valaki tudna segíteni középiskolás műszaki rajz feladat értelmezésében. Egyszerűen nem értem a feladatot se. Ha esetleg valaki magára ismer akar itt akar a szabanagy@gmail.com e-mail címen kereshetne meg. Nagyon hálás lennék köszönöm

2020. okt. 29. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De mi a feladat?
2020. okt. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Írd ide, mi a feladat.
2020. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok lemaradt a kép, de pótoltam


[link]


A feladat pedig: Abrazoljuk az alkatrészt a szükséges számú nézetben és metszetben. De igazbol nem értem mi a feladat és ezért neki állni se tudok nagyon.

2020. okt. 29. 20:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Van egy 3D ábrád. Ezt kell 2D-ben ábrázolni. Felülnézet, elölnézet, bal- és jobbnézet, alulnézet. De hátulról például nem kell, mert ugyanolyan, mint elölről. Tehát felesleges nézet ne legyen rajta.

De pozitívum, ha kevesebb nézetből kihozod, metszetek segítségével (félmetszet-félnézet, esetleg kitörés).

2020. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a fő nézet egy felülnézet legyen, ezen bemutatható a legtöbb méret. Szükség van még egy oldalnézetre, arra kerülnek a magassági méretek. Szintén ezen kitörésben ábrázolnám a gyűrűs rész belső élén a 2x45°-os letörést.
2020. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elölnézet mindenképpen kell. A felülnézet és az oldalnézet nem mutatja meg a alakzatot.

Én először is elölnézetben ábrázolnám, úgy, hogy a henger egyik felét átmetszem, és hozzá egy felülnézet.

2020. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De a kitörés is elég lehet, nem muszáj elölnézetben metszeni, akkor látszik a belső 3x45° letörés is.
2020. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7/7 anonim, most akkor szerinted elég összesen egy kitörés az egészre?
2020. okt. 30. 12:35
 9/11 A kérdező kommentje:

Illetve van még egy feladat, itt elvileg ugyanaz a feladat.


[link]


Itt hogyan álljak neki?

Köszönöm

2020. okt. 30. 12:39
 10/11 anonim ***** válasza:
#8: Egy felülnézet és egy elölnézet kitöréssel. Én így csinálnám.
2020. okt. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!