10^-5/10^-6 az 10^-1, 10^1 vagy 10^-11?

Ebben mi a logika, hogyan kell két negatív hatványú számot osztani?
2020. nov. 11. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Osztásnál a nevező kitevőjét kivonod a számlálóéból: –5 – (–6) = –5 + 6 = 1, tehát a válasz: 10^1, azaz 10.
2020. nov. 11. 11:30
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azonos alapú hatványokat úgy osztasz, hogy a közös alapot a kitevők különbségére emeled.


10^(-5-(-6))=10^1=10

2020. nov. 11. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és teljesen mindegy, mi a kitevő előjele. Osztásnál kivonod, szorzásnál összeadod a kitevőket. (Mindez persze csak akkor igaz, ha a hatványalapok (itt: 10) megegyeznek!)
2020. nov. 11. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy biztos, akkor a definíció szerint mindig át lehet írni;


10^(-5) / 10^(-6) = (1/10)^5 / (1/10)^6


Ha a pozitív kitevőkkel tudsz számolni akkor csak 5-6=-1, tehát az eredmény (1/10)^(-1), ami visszaírható 10^1=10 alakra.

2020. nov. 11. 12:14