Osztálytársaimmal összevitatkoztunk, hogy most kinek a megoldása a jó. Valaki segítene?


(a5xa6) x (a9)3

Az x az a szorzás a jel, a számok a jobb felső sarokban vannak, azaz hatványok.



2020. nov. 11. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Ne veszekedjetek.
2020. nov. 11. 12:55
 2/14 A kérdező kommentje:
A veszek nem egyenlő a vitával. Mi nem veszekszünk.
2020. nov. 11. 12:57
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Ne vitatkozzatok, szeressétek egymást.
2020. nov. 11. 12:59
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
szteeem az a11*a729 azaz végül a740, de csak egy hatodikos gyerek anyukája vagyok, aki karanténban a hatványokat magyarázta a dednek, szóval lehet, hogy tök eltévedtem :D
2020. nov. 11. 12:59
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm a választ! Ment a zöld kéz, bár nem hiszem, hogy jó, de legalább segített. Köszönöm. :)
2020. nov. 11. 13:05
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Akkor módosítom, utánanéztem, akkor az lesz, hogy a11xa18 és a végeredmény a29 O:)
2020. nov. 11. 13:07
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
Ezen minek veszekedni? Elég egyértelmű a végeredmény 42.
2020. nov. 11. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Átláthatóbban felírva:


((a^5)x(a^6)) x ((a^9)^3)


Az (a^5)x(a^6) valóban a^11, de (a^9)^3=a^27, mert


(a^9)^3=(a^9)x(a^9)(a^9), azaz az "a" összesen 27 alkalommal szerepel a szorzatban.


Így ((a^5)x(a^6)) x ((a^9)^3)=a^38


Megjegyzés: a 729 kitevő akkor jönne ki, ha a^9^3 lenne odaírva, mert ha nincs zárójel, akkor mindig felülről kezdjük a "kifejtést"

2020. nov. 11. 13:11
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

a^5 × a^6 = a^(5+6) = a^11

(a^9)^3 = a^(9×3) = a^27

a^11 × a^27 = a^(11+27) = a^38

2020. nov. 11. 13:12
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

ja, ha tudnám a szorzótáblát, könnyebb lenne :D 9*3 valóban 27, nem 18 O:)

Igen, a38 a vége, gyanús is volt. :)))

2020. nov. 11. 13:13
1 2