Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tegyek hogy elküldjék a...

Mit tegyek hogy elküldjék a bepótolnivalót az osztálytársaim?

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 16:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Csütörtökön és pénteken hiányoztam mert beteg voltam. Beírtam az osztálycsoportba hogy légszi küldjék el a cs-pi házit és órai anyagot de a fél osztály megnézte és senki nem küldte és 2en nemet írtak és az egyik barátom még viccet is űzött belőle hogy nemnemnem. Szerintetek hogy vegyem rá őket hogy elküldjék?
2020. jan. 17. 16:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel az osztályfőnököd.
2020. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ő nincs benne a csoporba és ha fel is hívnám mit mondanék neki? Ősem tudja a házit meg az anyagot.
2020. jan. 17. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezért nem jó csoportba írni, mert mindenki úgy van vele, majd más elküldi. Írj rá egy emberre, akivel mondjuk a legjobban kijössz az osztályból, én így szoktam.
2020. jan. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elkértem privátba is de ő is csak megnézte és semmi. De azért köszi az ötletet.
2020. jan. 17. 16:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy-két embernek célszerű írni ilyenkor, mert csoportos chatnél mindenki azt várja, hogy “majd a másik elküldi úgyis”.

Azon viszont erősen elgondolkodnék a helyedben, hogy aki ilyen helyzetben gúnyol, az mennyire is nevezhető barátnak...

2020. jan. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Inkább az lehet a probléma, hogy senkinek nincs kedve digitalizálni a füzetét, tehát a legjobb megoldás amit tehetsz, hogy jövő héten személyesen elkéred valakinek a füzetét és lefényképezed/lemásolod belőle az anyagot.
2020. jan. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na ez a mai digitális elektronikus világ. Eszem megáll, hogy ma már mindenki a virtuális világban él.

Tudod kérdező, még az én időmben nem is létezett facebook, ha valaki beteg lett, nem is volt kérdés hogy személyesen két-három diák házhoz hozta a leckét.

Nos ilyenkor derül ki igazából, hogy kik is az igazi barátok. ha majd magyarból feladja a tanár, hogy írjatok fogalmazást erről a virtuális modern elektronikai világról, akkor ezeket is beírhatod majd a szövegbe.

Picit sajnálom a mai fiatalokat, hogy ennyire virtuálisan élnek, és a személyes kapcsolatok a háttérbe szorulnak.


A legegyszerűbb pedig az, ha jövőhéten elkéred valakitől a tananyagot, ha már egyszer képtelenek voltak elküldeni elektronikusan. Mondjuk nem nagy kihívás lett volna bárkinek is lefényképezni a jegyzeteket, elvégre ma már az óvodásoknak is okostelefonjuk van, amivel elég jó minőségű fotókat lehet készíteni. Sajnálom kérdező, hogy ilyen helyzetbe keveredtél, és mielőbbi jobbulást kívánok.

2020. jan. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezzel a hétfőn kérd el-dologgal csak az a baj, hogy nálunk ez nem volt elfogadható indok, azért, mert “nem igaz, hogy interneten nem tudtad elkérni a mai világban”. Nem egy tanár mondta ezeket...

Kérdező, neked azt javaslom a fenti helyzetre, hogy mondd el a tanárnak (akár négyszemközt, ha az egész osztály előtt nem mered), hogy ez a helyzet a kedves osztálytársakkal.

2020. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!