Az 50 dm2 alapterületen álló fiú 1.02kPa nyomást fejt ki a hóra. Mekkora a fiú tömege?


2020. nov. 23. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyire hülye nem lehetsz. P=A/F
2020. nov. 23. 16:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Na, hülye vagyok én is. P=F/A
2020. nov. 23. 16:39
 3/6 anonim válasza:
51 kg
2020. nov. 23. 16:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. nov. 23. 16:52
 5/6 fodorg01 válasza:

Ha esetleg egy olvasót érdekel a precíz levezetés:


P=F/A, azaz F=P*A.

P = 1,02 kPA = 1020 PA

A = 50 dm^2 = 0,5 m^2

Tehát F=P*A = 1020 [PA] * 0,5 [m^2] = 510 N.


510 N tehát a fiú súlya (azaz az erö, amivel a havat nyomja).

A tömege (m) pedig:

F = m*g

m = F/g

ahol g a gravitációs gyorsulás. Ezt vagy g=9,81 m/(s^2)-tel szokás közelíteni, vagy 10 m/(s^2)-tel. Az utóbbi esetben:

m = 510 [N] / 10 [m/(s^2)] = 51 kg.

2020. nov. 24. 13:15
 6/6 fodorg01 válasza:

Kiegészítés:

A mértékegységeken keresztül le tudod ellenörizni, hogy helyes képleteket használtál-e, megfelelöen átváltott értékekkel:


P (nyomás): egységnyi felületre esö erö, azaz a mértékegysége: N/(m^2) = Pa (Pascal)

Azaz az elsö számításnál:

N/(m^2) * (m^2) = N --> helyes.


1 Newton (N) pedig az az erö, ami egy 1 kg tömegü testet 1 m/(s^2)-tel gyorsít. (F = m*a) Azaz: N = kg * m/(s^2)

Így a második számításnál:

kg * m/(s^2) / (m/(s^2)) = kg --> helyes.

2020. nov. 24. 13:35