Másodfokú egyenlet szorzattá alakítása segítség?


x^2 +x -2 = (x+2)(x-1)


Ezt valaki el tudná magyarázni, miért van így?


Illetve azt még egy kiemelést sem igazán értek. Azt tudom, hogy a köv. egyenletből:

(x^2 +3x)+(5x + 15)

ki tudom emelni az x-et, a második tagból pedig az 5-t, így lesz:

x(x+3) + 5(x+3)


Na ebből az egyenletböl, ki tudom emelni az (x+3) -t, és ezt nem értem, hogy akkor miért ezt kapom:


x(x+3) + 5(x+3)



2020. nov. 25. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

x^2+x-2=x^2+2x-x-2=x(x+2)-1(x+2)=(x+2)(x-1) - csoportosításos kiemelés


x(x+3) + 5(x+3)=(x+3)(x+5)

2020. nov. 25. 19:24
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Úgy kell nekiesni általánosan, hogy az egyenletet x² + v·x + w alakra hozod.

x² + v·x + w = (x+a)(x+b) = x² + (a+b)x + ab, v és w ismert, a és b nem.

Megoldod az egyenleteket

v = a+b

w = a·b

Öröm, bódottá!

2020. nov. 25. 21:32