Számítsuk ki a Fe | FeCl3 (0,195 M)|| NaCl (0,733 M)| p=p0 Cl2(Pt) galvánelem elektromotoros erejét! ε°(Fe3+/Fe) = +0,0400 V és ε°(Cl2/2Cl-) = +1,36 V? (RT/F)*ln10=0,0591


2020. nov. 29. 13:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nernst-képlettel kell számolni:

ε=ε°+RT/zF*ln(c)=ε°+1/z*(RT/F*ln10)/ln10*ln(c)=ε° + 0,0591/z* ln(c)/ ln10 = ε° + 0,0257/z*ln(c)

A vas(III)-kloridra: ε=0,04+0,0257/3*ln(0,195)=0,026 V

Hasonlóan a NaCl-re is. Majd kivonod az egyikből a másikat, és kész is vagy :)

2020. nov. 29. 14:45