Igaz-e és ha igen, akkor miért? Minden exponenciális függvény szigorúan monoton.

Köszönöm a segítségeket.

2020. nov. 30. 15:30
 1/5 Baluba ***** válasza:
90%
Nem, 1^x konstans.
2020. nov. 30. 15:38
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Legyen x1<x2! Ekkor f(x1)=a^x1 f(x2)=a^x2, ahol a 1-től különböző pozitív szám, és f(x1)>0 és f(x2)>1. Ekkor

f(x2)/f(x1)=a^(x2-x1). Ez azt jelenti, hogy

ha a>1, akkor f(x2)/f(x1)>1 => f szig. mon. növ.

ha 0<a<1, akkor 0<f(x2)/f(x1)<1 => f szig. mon. csökk.

2020. nov. 30. 15:39
 3/5 anonim válasza:
11%
Semmit dobd a sarokba sose fogod használni szemét
2020. nov. 30. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
ma 15:56: Tényleg? Én a mai nap is használtam, pedig csak egy kondit cseréltem egy rádióban, ami egy tök hétköznapi dolog. Szerintem megérte anno 3 percet ennek a tanulására fordítani, már egy pár tucatszor megspórolt 5-10 ezer Forintot nekem ez.
2020. nov. 30. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
29%
3: No, pont a hozzád hasonlók miatt tudnak ennyi embert meghülyíteni Gődényék. Büszke lehetsz magadra
2020. nov. 30. 16:32