Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom megszerkeszteni...

Hogyan tudom megszerkeszteni a háromszöget, és a köré (illetve belé) írható kört?

Figyelt kérdés

Holnap ebből írok javítódolgozatot. Sajnos az előző dolgozatom kettes lett, mivel hiányoztam, ezért nem tudtam rendesen megoldani, az osztálytarsaim se tudják elmagyarázni.


Szerencsére megengedte a tanár, hogy holnap újra írjam a dolgozatot, mert amúgy elég jó vagyok matekból , de ez a geometria rész nem igazán megy alapból se



A háromszöget meg tudom szerkeszteni, de a köré és belé írható kört nem tudom hogy kell.



2020. dec. 2. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
2020. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. dec. 2. 18:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lényeg;

-Háromszög köré írható kör középpontját tudod megszerkeszteni úgy, hogy az oldalfelező merőlegeseket szerkeszted meg, és ezek metszéspontja a kör középpontja. Innen a sugár a közéépont és valamelyik csúcs távolsága.

-Háromszög beírt körének szintén a középpontját tudod megszerkeszteni, ehhez a belső szögfelezőket kell megszerkesztened, és azok metszéspontja lesz a beírt kör sugara. A háromszög sugarához még szükséges egy szerkesztés, ehhez a kör középpontját kell valamelyik oldalra tengelyesen tükrözni, majd a pont és a tükörképe által meghatározott szakasz, valamint a tükrözésre használt oldal metszéspontja lesz a kör sugarának másik végpontja. Tehát beszúrod a középpontba a körzőt, a másodjára megszerkesztett metszéspont távolságára nyitod a körzős, és már csak körözöl egyet.

2020. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!