Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet megszerkeszteni...

K.F.C. kérdése:

Hogyan lehet megszerkeszteni egy háromszöget, ha adott a szárszög ( alfa ), illetve a háromszögbe írható kör sugara? ( A háromszög egyenlő szárú ) És az alfa felvételével kezdjük!

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom meghatározni a belé írt kör középpontját és itt akadtam el leginkább.

2014. szept. 7. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A megoldás menetét részletesen egy dinamikus weboldalon akarom elkészíteni. Ez annak a vázlata:

[link]

A szerkesztés menete ebből is megérthető. Azért hagytam a képen a szögek értékeit, hogy jobban tudd ellenőrizni.

2014. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) sokat segítettél és még értem is
2014. szept. 7. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Szép, de sokkal egyszerűbben is lehet! :D
2014. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 -nak!

Érdekelne hogyan gondolod, mert akkor nem csinálnám én sem ilyen bonyolultan. Leírnád?

2014. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

C-ből indítom a két szárat, a szögfelezőt elmetszem az egyik szárral párhuzamosan R magasságban -> K

Innen R távolságban egy merőleges -> A,B

(Remélem érthetően írtam)

2014. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Maradok az előző megoldásnál, most már dinamikus ábrával:

[link]

2014. szept. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg egyszerűbb a második megoldás, de már nem kezdem újra a web-oldal készítést. Sajnálom, hogy nem hamarabb írtad le ezt.
2014. szept. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!