Átalakítani a számokat ilyen alakból x²-v+u ilyen alakba: (x-v)²+u.


x²+6x-7


x²-2x-8


x²-9x+18


2020. dec. 6. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Matematika nyelven ezt teljes négyzetté alakításnak hívjuk.

https://www.youtube.com/watch?v=NJrETWp86cA


Nézd meg, értsd meg, próbáld megcsinálni, és utána segítek kijavítani. Ha megcsinálom helyetted, még nem fogod érteni.

2020. dec. 6. 13:07
 2/10 anonim válasza:
Nem vagy a tanárom.
2020. dec. 6. 13:16
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, nem a tanárom. Nem ez volt a kérdés.
2020. dec. 6. 13:18
 4/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg neked ne legyen érdeked, higy megértem vagy nem."

Ha már ennyire kötözködni támadt kedves, hadd kérdezzek vissza én is. Nem tudom hányadik osztályba jársz, de komolyan se egy kérdő mondatot nem tudsz feltenni, se egy épkézláb mondatot megalkotni? Alany, állítmány, ismerős szavak?

2020. dec. 6. 13:26
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha nem akarsz segíteni, akkor miért írsz ide? Hogy el tudd játszani a tanárt?
2020. dec. 6. 13:27
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy meg rossz videót küldtél.
2020. dec. 6. 13:27
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Ez egyrészt nem csicskáztató oldal, másrészt kérdéseket kell feltenni. A tied sajnos egyiknek sem felel meg.
2020. dec. 6. 13:32
 8/10 A kérdező kommentje:
Te meg nem tudsz válaszolni! Ráadásul olyan videót küldtél, aminek köze sincs a feladathoz.
2020. dec. 6. 13:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Rendben van, kérdező, megcsináljuk.

Mennyit fizetsz?

2020. dec. 6. 13:53
 10/10 anonim ***** válasza:

x^2+6x-7=x^2+6x+9-16=(x+3)^2-16


A többit ugyanígy.

2020. dec. 6. 17:22