Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehetne a következő...

Hogyan lehetne a következő szöveges feladatot megoldani? "Hány éves Edina, aki azt mondja: 14 évvel ezelőtt Kíra harmadannyi éves volt, mint én most. Én viszont most fele olyan idős vagyok, mint Kíra lesz huszonkét év múlva."

Figyelt kérdés
Sziasztok.Próbáltam egyenletrendszerben felírni 2 ismeretlennel de nem jók az eredményeim, tehát valószínű az egyenleteket nem tudom jól megalkotni...Köszönöm.

2020. dec. 7. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes táblázattal felírni. Az első sor Edináé, a második Kíráé:


14 évvel ezelőtt | most | 22 év múlva

x-14 | x | x+22

y-14 | y | y+22


Kicsit triviálisnak tűnhet, de nagy segítség, hogy át tudjuk látni a feladatot.


"14 évvel ezelőtt Kíra harmadannyi éves volt, mint én most", tehát


y-14 = x/3


"Én viszont most fele annyi idős vagyok, mint Kíra lesz huszonkét év múlva", tehát


x = (y+22)/2


Ha ezeket az egyenleteket írtad fel, akkor ki kell, hogy jöjjön az eredmény.

2020. dec. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm a választ,így írtam fel én is és a két egyenlet meglett majd az egyikből kifejezve az "x"-et visszültettem a másikba de az eredmény nem lett kerek szám...
2020. dec. 7. 15:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem se egész szám jött ki, lehet hogy tanítónéni rosszul írta fel a feladatot (vagy te).
2020. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:)) Neem nekem már nincs tanítónéni xy éve, ez csak egyfajta bizarr hobbi..:D A feladat egy netről letöltött feladatlapon volt amin az összeset megoldottam hibátlanul, ennél pedig nem jött aki szám és nem akartam azt a klasszikus magyarázatot adni hogy :" hát természetesen a feladat rossz":D köszönöm hogy ellenőrizted üdv.
2020. dec. 7. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!