[link]


A fenti linken érhető el a feladat.


Probaljak aranyossagot keresni az otvozetben?

Vagy hogyan oldjam meg?


2020. dec. 12. 03:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt már a kérdés, nem is olyan régen.


Nem tudsz benne arányosságot keresni. Amit tudsz, hogy a réz tömege x kg, és ebből a tényből fel tudsz írni egy egyismeretlenes elsőfokú egyenletet, egyértelmű megoldással.

2020. dec. 12. 03:27
 2/18 A kérdező kommentje:

De hogyan írhatom fel?


0,8x+y=10,2*10^3

2020. dec. 12. 10:25
 3/18 anonim ***** válasza:
Mi az y?
2020. dec. 12. 10:34
 4/18 A kérdező kommentje:

Ezüst. Vagy az nem lényeg??

Nem a megoldás érdekel, azzal semmire nem jutok.


Hanem a gondolkodás menete.

2020. dec. 12. 10:51
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az már régen baj, hogyha az ezüst tömege y, mivel azt megadta a feladat...


Tudod, hogy definíció szerint


sűrűség = tömeg/térfogat.


Csak ezzel a képlettel is meg lehet oldani a feladatot, de a saját életünk megkönnyítésének érdekében a


térfogat = tömeg / sűrűség


képlettel számoljunk.


Ezüst térfogata: ?

Réz térfogata: ?

Az ötvözet térfogata: ?


Joggal tehetjük fel, hogy a térfogatok addiktívak (az ötvözet térfogata megegyzik az alkotóelemek össztérfogatával (ez nem mindig van így, például víz+alkohol keverékénél)), így fel tudod írni az egyenletet, amiben csak a réz tömege lesz ismeretlen.

2020. dec. 12. 11:09
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Tömeg: Ag - 0,8, Cu - x, ötvözet - 0,8+x

Sűrűség: Ag - 10,5, Cu - 8,8, ötvözet 10,2

Térfogat: Ag - 0,8/10,5, Cu - x/8,8, ötvözet: (0,8+x)/10,2


Ha a térfogatok összeadhatók, akkor a megoldandó egyenlet:


0,8/10,5+x/8,8=(0,8+x)/10,2


Ezt az egyenletet meg tudod oldani?

2020. dec. 12. 11:47
 7/18 A kérdező kommentje:

Meg tudom azt oldani.


Viszont itt segítsetek kérlek:


Tehát sűrűség=tömeg/térfogat


Akkor az ötvözet sűrűsége=tömeg/térfogat


Tehát 10,2*10^3 kg\m^3=(0,8+x)/térfogat. De itt mi a térfogat?

Azt nem tudjuk hogy mekkora az ötvözet térfogata.

2020. dec. 12. 12:47
 8/18 anonim ***** válasza:
Meg sem nézted a #6-ot? Ott van a válasz a kérdésedre. Az összetevők és az ötvözet térfogata.
2020. dec. 12. 14:01
 9/18 A kérdező kommentje:
De, csak kicsit nehezen értem sajnos.
2020. dec. 12. 14:11
 10/18 A kérdező kommentje:

Időközben átnéztem mindent amit írtátok és így már oké. Tulajdonképpen csak bele kell gondolni.


Egy másik dolog.

Amikor ezt felírjuk : térfogat=tömeg/sűrűség akkor miért a sima 10,5-el helyettesitek be a sűrűség helyére?

Amikor az 10,5*10^3???

2020. dec. 12. 14:32
1 2