Valaki tud segíteni ezekkel?


2020. dec. 16. 12:07
 1/3 A kérdező kommentje:
2020. dec. 16. 12:08
 2/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Első:

Ellenállásonként kiszámolod az adott ellenállásból és a 100 mA (0,1 A) áramból az adott ellenálláson eső feszültséget az I=U/R képlettel, majd a kapott három feszültséget összeadod.

Az összeg a telepfeszültség. Legalábbis most, hogy a tápnak nincs megadva belső ellenállása, ezért nullának vesszük.


Második:

Elvben nálunk ugyebár a hálózati fesz fázisonként 230 V.


2100 W-os mosógép, 1300 W-os sütő, 1 A * 230 V = 230 W-os számítógép. Mindez párhuzamosan kötve, feszültségük azonos, áram eltérő.


P=U*I, I=P/U


Gépenként kiszámolod ezzel az áram értékét, összeadod és megnézed, hogy az összeg több-e a kismegszakító 16 amperes terhelhetőségénél.

2020. dec. 16. 12:37
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Hozzátenném másodikhoz, kiszámoltam, hát a tecsós hosszabítóról nem kéne. :)

Elvben a 16-os biztibe belefér, de ha a sütő és a mosógép vízfűtése egyszerre bekapcsol, miközben a gépen bitcoint termelsz, le fogja verni.

2020. dec. 16. 15:05