Hogyan határozom meg ennek a függvénynek a minimumhelyét?


[link]


És ezt hogyan kell bizonyítani?



2020. dec. 19. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:

x>0

A számtani és mértani közép közötti egyenlőtlenséget lehet alkalmazni.

3*(x+1/(6*sqrt(x))+1/(6*sqrt(x))/3>=

>=3*(1/36)^(1/3)

Egyenlőség akkor és csak akkor van, ha

x=1/(6*sqrt(x))

x^(3/2)=1/6

y=(1/36)^(1/3)

2020. dec. 19. 16:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy deriválással:

[link]

2020. dec. 19. 16:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 19. 16:53