Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet gyorsan megjegyez...

Hogyan lehet gyorsan megjegyezni történelmi terminusokat (évszámok, események, fogalmak, személyek)?

Figyelt kérdés
Milyen tanulási módszerek vannak, amelyek segítségével hatékonyan lehet felkészülni?
2010. aug. 13. 10:18
 1/3 anonim válasza:
100%
Én úgy szoktam csinálni, mint a szótanuló kártyáknál. Az egyik oldalra felírom az évszámot, a másik oldalára, hogy mi történt akkor. És uezt csinálom a fogalmakkal és a személyekkel is. Ez azért jó szerintem, mert amikor leírod, azzal is tanulsz + ha vonaton, metrón, buszon meg ilyen helyeken vagy, nem a füzetet-könyvet veszed elő, hanem csak ezeket a "kártyákat". Amit már tudsz, félrerakod, amit nem, azt meg újra csinálod, és nekem így kb 10-20 perc alatt sikerül mindent megtanulnom. :) Remélem segítettem. :D
2010. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ki kinek volt a kortársa. Ez mulatságos is, meg segítséget is ad arra, hogy az események rengetegében eligazodjék az ember.


Persze egy leckén belül a könyv leírja, hogy mondjuk Angliában ez ekkor történt az akkor, ez előbb, az később, ennek az angol embernek az az angol ember volt kortársa. De mindez csak EGY LECKÉN BELÜL van ilyen világosan leírva. Szóval azt már kapásból nem tudtam mindig megmondani, hogy melyik magyar királynak ki volt éppen a kortársa Franciaországban. Melyik magyar eseménnyel milyen események történtek nagyjából épp egyidőben akkor Amerikában. Ki kivel találkozhatott volna.


Hogyan lehetne olyan történeteket kitalálni, amelyek egy nyilvánvaló lehetetlenséget tartalmaznak (mondjuk egy ember hivatkozik egy másikra, aki akkor még meg sem született, vagy két olyan ember találkozik, akik nem is voltak kortársak).


Mindenesetre mókának jó, és mégiscsak érdekesebb, mint az évszámok számjegyenként való bevésése (bár azt szerintem nem helyettesíti, de arra jó, hogy alkalmazni könnyebb legyen őket).


Mindenesetre amikor én készültem töri felvételire, nekem a magántanár nagyon sok ilyen kérdést tett fel, és én akkor mindig utáltam ezeket, mert sosem tudtam megválaszolni őket, mert hiába tanultam meg az évszámokat, de azt így gyakorlatban, élőben alkalmazni nem tudtam. Ma úgy gondolom, hogy ha eleve így élőben tanultam volna őket, szóval például a kortársakkal szórakozom egy kicsit, már csak úgy mókából is, akkor könnyebb lett volna a dolgom.

2010. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam,hogy dallamra próbáltam megjegyezni őket vagy kopogtattam közben. Minden számnak meg volt a kopogtatási megfelelője. A kopogás jobban megmaradt és utána mindig tudtam a számokat.
2010. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!