Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért ez az eredmény? A={...

Miért ez az eredmény? A={ xEZ: x2-x-30=0 },B= { xEN: 9-x/2 - x >= -6 }, C= {xEZ: -x2-4x+12>0 } Kérdések:1. (C/A)metszetB ; 2. (B/A)UC

Figyelt kérdés

Megoldások: 1. {1} 2. [-5; 7]

Szóval én a C halmazt így írtam fel. ]-végtelen;-6[U]2;végtelen[

Nem tudom, hogy ebből a halmazból adódik a probléma de a (C/A)metszetB-re nekem nem jött ki csak egy. ( C/A így számoltam ki, hogy

]-végtelen;-5[U]2;végtelen[

A2.kérdésnél pedig nem -végtelentől kezdjük? Azt gondolom, hogy a -5-től azért kezdhetjük, mert a -6-nál nyitott intervallum,de én azt gondoltam, hogy-végtelentől kéne menni.



2020. dec. 29. 21:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is, a három halmaz:


A={-5;6}, B={0;1;2;3;4;5;6;7} (illetve ha a 0-t nem tekintjük természetes számnak, akkor azt ki kell venni), C={-5;-4;-3;-2;-1;0;1}


Ezeket akár fel is rajzolhatod Venn-diagramban, és le is tudod olvasni a halmazműveletek eredményeit.

2020. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!