Hogyan oldjam meg ezt a matek (trigonometria) feladatot?

tg(2x-30°)=tg(180°+(x/3))

2021. jan. 1. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

tg(2x-30°)=tg(x/3) (periodikusság)

2x-30°=x/3+k*180° (k egész szám)

6x-90°=x+k*540°

5x=90°+k*540°

x=18°+k*108°

2021. jan. 1. 18:56