Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az emlékek őréből lenne pár...

Az emlékek őréből lenne pár kérdésem napokhoz kell? 1. Kérdés Mikor és hol játszódik a regény? 2. Mik az utalások amik elárulják a regény koràt? 3. Hogyan döbbent rá Jonas hogy a társadalom hazugságra épül? 4. Mit jelent a falanszter szó?

Figyelt kérdés
Van alattam?

#emlék #Emlé #Emlk #Emléktj
2021. jan. 3. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Kiderül a regényből.

2. Kiderül a regényből.

3. Kiderül a regényből.

4. Kiderül a regényből.


Szóval ha elolvasod, akkor mindegyik kérdésre megkapod a választ.

2021. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ember, komolyan mondom, tanuld már meg értékelni, hogy ilyen könyveket kell olvasnod, nem csak 19. századiakat, mint nekünk annak idején...
2021. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nem tetszett ez a könyv az alapján, amit olvastam róla, úgyhogy megértem, hogy nem akarod te sem olvasni.

3. Fokozatosan döbbent rá, ahogy az Örökítő kitanította.

4. Falanszter: ez ismerős lehet máshonnan is, mondjuk Az ember tragédiájából. Lásd [link]

2021. jan. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még valami: Ebben a társadalomban egyetlen ember őrzi a múltat, amiben benne van a mi jelenünk is. Ő az emlékek őre. Az Örökítő az emlékek őre, aki kitanítja az új emlékek őrét.
2021. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!