Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen az, ha két test nem...

Milyen az, ha két test nem egybevágó? Például két téglatest?

Figyelt kérdés
Nagyon szépen megköszönném, ha valaki részletesen elmagyarázná, fontos lenne, sajnos nem értem.

2021. jan. 6. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az egybevágó szót cseréld le arra, hogy egyforma. Mikor nem egyformma két téglatest? Ha mások a méretei, ugye? Így már világosabb? Két gömb mikor egyforma (egybevágó)? Ha más a mérete, teniszlabda, focilabda. Ezek nem egybevágók.
2021. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Definíció szerint két síkidom egybevágó, hogyha egybevágósági transzformációs lépésekkel (eltolás, tükrözés, forgatás) egymásba vihetőek, vagyis pontosan fedik egymást.

Testek esetén ugyanez igaz.

2021. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Te jó isten. Ezt ne!


Amit az első írt, azt nehogy így megtanuld, mert úgy hülyeség, ahogy van.


Az egybevágó testek egyformák, ez igaz, de ez csak szükséges, de nem elégséges feltétele az egybevágóságnak. Kicserélni a két szót egymásra, mint szinonima, az olyan mintha azt mondaná valaki, hogy a tabletta és a fájdalomcsillapító szó az egy és ugyanazt jelentené. Nem tudom érződik-e, de ezzel gyakorlatilag elhagytuk az összes fontos további paramétert, ami miatt a tablettát fájdalomcsillapítóvá teszi...

2021. jan. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A #2-nek egyébként teljesen igaza van, az ő válaszát tanuld meg. Magam sem írhattam volna szebben.
2021. jan. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!