Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen mássalhangzótörvény?

Milyen mássalhangzótörvény?

Figyelt kérdés
feljebb, bátyjuk, ésszel, húzza, igazság, széppé

2021. jan. 8. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Van youtube-on egy egész sorozat a mássalhangzó törvényekről.


Jó szórakozást!

2021. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

#1

Kicsit megmosolyogtató, hogy miközben odaszólsz, a témakör nevét nem tudod helyesen leírni. Amúgy sokan azért ide írják ki a kérdéseiket, mert más magyarázata alapján könnyebben tudnak tanulni.


Egyébként az 1., 2. és 5. szóban írásban jelöletlen teljes hasonulás van, a 3., 4. és 6. szóban pedig írásban jelölt teljes hasonulás.

2021. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úristen lehagytam belőle egy kötőjelet, borzasztó ember vagyok.


Nem, ide a lusta gyerekek írnak ki ilyen kérdéseket. Nem tudom feltűnt-e, hogy rengeteg olyan kérdés is van, ahol nem olvastak el az adott kötelező olvasmányt, csak ide beírják a tanár által feladott kérdéseket. Nem, nem abból tanul a gyerek, hogy te beírod neki ide a válaszokat, hanem abból, hogy utánanéz, elolvassa a magyarázatokat vagy pl megnézi azokat a videókat, amiket javasoltam.

2021. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%

Nem kötőjelet hagytál ki belőle, egybe kell írni. :)

Amúgy meg teljesen megértem azokat, akik nem olvassák el a kötelezőket. Több száz éves kötelezők... a fiatalok nagy részének erre nincs motivációja. Itt az oktatási rendszerrel vannak problémák.

Illetve én már teljesen megszoktam, hogy más helyett csinálok feladatokat. Viszont szeretek jóindulatot feltételezni, és nem bélyegezném lustának a kérdezőt. :)

2021. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!