A hokipálya jegén a 0,15 kg tömegű jégkorong falnak ütközik.

A korong sebessége ütközés előtt 10 m/s, utána pedig 8 m/s. A jég és a korong között a súrlódás elhanyagolható.

Mekkora átlagos erőt fejtett ki a fal a korongra, ha az ütközés során 0,05 s-on keresztül érintkeztek? AZT TUDOM, HOGY 54, DE AZT NEM, HOGY MIÉRT. egy levezetést szeretnék kérni.


2021. jan. 8. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Az úgy jön ki, hogy F=ma és az a=v/t. Szóval az F=m*v/t. Az m az 0,15 a t az 0,05 és a v az meg a két sebesség összegge:18. Ha ezt beírod, kijön az 54.
2021. jan. 9. 00:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. jan. 9. 08:39