Esszé írása hogyan?

Figyelt kérdés
Töriből azt a feladatot kaptam hogy Zrínyi Miklósról esszét kell írnom. Még sosem csináltam ilyet mert eddig nem volt feladat, valaki tudna abban segíteni hogy hogy írjam, hogyan kezdjem el? Hogyan is kell esszét írni?
2021. jan. 11. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy elég fiatal lehetsz, ha most írtok ilyet először, így szerintem egy fogalmazás félét várnak el tőletek, csak szebben fogalmazva. Mi is kaptunk hasonló feladatokat már általánosban is.

Nem tudom mekkora terjedelem a követelmény, a példámban legyen mondjuk 1 oldal.

Én írnék egy bevezetést, amiben a születéséről, szüleiről, gyermekkoráról írnék. A tárgyalásban a munkásságáról, életéről írnék átfogóan.

A befejezésben pedig a haláláról, annak körülményeiről.

Ezek az én tippjeim, lehet más tud hasznosabbat is javasolni, várj még meg azért 1-2 választ :)

2021. jan. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi azért
2021. jan. 11. 10:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Az esszé lényege, hogy minél rövidebben, de lényegre törően be tudjuk mutatni azt a tárgyat, vagy történést, vagy egy személyt, akit feladatul kaptunk.

Zrínyi Miklós esetében azt kell megfogni, amiről őt leginkább ismerjük. Nem életrajzot kell írni róla, hanem az ő történelmi hőstettét kell bemutatni. Ezt meg ugyebár tudjuk?

Egy oldal bőven elég. Azzal kezded, hogy ki Zrínyi Miklós. A várkapitányságát, a kitörésének okát és annak mivoltát kell bemutatni. Ennyi.

2021. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!