Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ebben a matekfeladatban kéne...

Ebben a matekfeladatban kéne segítség. Valamely a,b,c oldalú háromszögben b:c=1:2, a^2+b^2=4 , a^2-b^2=2. Mekkorák a háromszög oldalai és szögei?

Figyelt kérdés

Próbálkoztam a megoldással,de mindig csak zsákutcába jutottam.

Hogyan tudnám megoldani?



2021. jan. 13. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:

a^2+b^2=4

a^2-b^2=2

Add össze a két egyenletet, az eredmény: 2a^2=6. Ebből a=gyök(3).

Visszahelyettesíve a-t bármelyik egyenletbe, b=1 adódik, ebből pedig következik b:c=1:2 miatt, hogy c=2.

A számokat a Pithagorasz-tételbe helyettesítve kiderül, hogy ez egy derékszögű háromszög, melynek c az átfogója, így szögfüggvényekkel könnyű kiszámolni a szögeket, pl. sin(alfa)=a/c = gyök(3)/2., ami nevezetes érték: sin(60). Alfa tehát 60 fok, azt pedig 90 fokból kivonva megkapod, hogy béta = 30 fok; a harmadik szög pedig nyilván derékszög.

2021. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Az a² + b² = 4 és a² - b² = 2 egyenletekből oldd meg a kétismeretlenes egyenletrendszert. (Tanácsolom, hogy a²-re és b²-re vezess be egy új ismeretlent, és amik kijönnek, azokból számold még ki a és b értékét.)

2. A c oldalt ki tudod számolni Pitagorasz-tétellel.

3. Felírod a koszinusztételt mindhárom oldalra vonatkozóan, így olyan egyismeretlenes egyenleteket kell megoldanod, aminek a megoldása az adott oldallal szemközti szög lesz.


Remélem, érthetően írtam le :)

2021. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!