a^2-8a=


4y^2-4=


2021. jan. 14. 11:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Valaki segitsen kerem
2021. jan. 14. 11:48
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

a^2-8a=a(a-8)



4y^2-4=4(y^2-1)

2021. jan. 14. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De mi nem megy ezen?

Megkeresed a közös szorzótényezőket, és kihozod zárójel elé


Az elsőnél ez az "a"

A másodiknál 4.

2021. jan. 14. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

De a második tovább bontható:


4*(y-1)*(y+1)


Bár ha a kérdező az "alap" kiemelést tanulja, akkor tovább nem kell bontani. Ezt jó lenne tudni.

2021. jan. 14. 11:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2021. jan. 14. 13:27