Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A madarak magvakkal táplálkozn...

A madarak magvakkal táplálkoznak. Igaz, vagy hamis?

Figyelt kérdés
Általános iskola 2. osztályos feladat. Szerinted mi a helyes válasz és miért?
2021. jan. 15. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ezt hagyd rá a tanító nénire. Aztán kérdezd meg a gyereket, hogy a tanító néni mit mondott, és mondd el neki, hogy a feladat hülyeség.
2021. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi van a tankönyvben? Általában egy 2. feladat válaszait megadják. De alapból ha gyűjtőnévként használod hamis, hiszen vannak olyan madarak amelyek ragadozók.
2021. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hamis. Ehetnek kukacokat is, lárvákat.

De tényleg az a lényeg, hogy hogyan tanulták, mi van a könyvben.

2021. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pl a fecske nem madár, mert szúnyogokat eszik.
2021. jan. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ebben nincs "szerintem", mert egyértelműen hamis, mert vannak olyan madarak, amik nem csak magokkal - sőt vannak olyanok, amik egyáltalán nem magokkal, hanem más állatokkal - táplálkoznak.
2021. jan. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Ez hamis, nem minden madár eszik magvakat.
2021. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz

Madár a keselyű, a fecske, a gólya, a sas és a cinke is. Ebből 1 eszik magokat.

2021. jan. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A madarak szinte bármivel táplálkozhatnak;

-magvak, rovarok, bogarak: jellemzően a kistestű madarak, mint például a veréb, vagy a galamb

-vízi élőlényekkel, mint a gázlómadarak, például a gólya

-emlősökkel, mint a ragadozómadarak, például a bagoly vagy a sas

-elhulott állatok húsával, mint a dögevők, például a keselyű


De ott van például a házi csirke is, ami gyakorlatilag bármit feleszik.

2021. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát igen.


Nyilván én is tudom, hogy vannak ragadozó madarak, vannak dögevők, vannak olyan növényevők, amelyek nem magvakkal, hanem más növényi részekkel táplálkoznak, vannak mindenevő madarak.


A kérdés viszont dolgozatban szerepel I-H, eldöntendő kérdésként.


A helyes válasz az igaz. Mert vannak olyan madarak, amelyek magvakkal táplálkoznak. Ezek szerint ugyanezzel az erővel hamis, mert vannak olyanok, amelyek meg nem. Vagy nem csak.


Szóval én is arra jutottam, hogy a tanítónéni hülyeséget kérdezett, de egy másodikosnak ezt annyira nem reklámozza még az ember, egy nyolcévesnek nem kételyekre, hanem igazodási pontokra van szüksége, a kritikus gondolkodás majd később jön, lesz baj azzal is kamaszkorában! :)

2021. jan. 15. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!