Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Igaz-e, hogy páratlan emberből...

Igaz-e, hogy páratlan emberből álló társaságban mindig van olyan ember, aki páros sokat ismer a többiek közül?

Figyelt kérdés
Gráfokkal kell megoldanom, nyolcadikos vagyok.

2020. nov. 8. 23:39
 1/8 vurugya béla ***** válasza:
100%

Igaz. Ha mindenki páratlan sokat ismerne, abból ellentmondás lenne.


Mert: Adjuk össze az összes ember összes ismeretségeit, így páratlan darab páratlan számot adunk össze, ez az összeg páratlan szám lesz.


De az összeadogatás során minden egyes ismeretséget kétszer számoltunk, emiatt nem lehet az összeg páratlan (mert az ismeretségek számának kétszerese kell legyen)!

2020. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gráfodban a csúcsok az emberek, és A és B csúcs között akkor fusson él, ha A és B ismeri egymást. Ekkor egy A csúcs fokszáma éppen a ismeretségeinek száma. Tudjuk: minden gráfban a fokszámok összege páros. Ezért, ha csak páratlan lenne minden fokszám, akkor akkor az összegük is az, hiszen páratlan darab páratlan szám összege páratlan, ami ellentmond annak, hogy a fokszámok összege páros, tehát nem lehet minden fokszám páratlan, létezik páros is.
2020. nov. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem igaz. Vannak üres gráfok is, tehát mikor a csúcsok nincsenek összekötve = senki nem ismer senkit. Simán lehetséges a valóságban is egy ilyen társaság (csak nem túl valószínű).
2020. nov. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
A 0 is páros szám.
2020. nov. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Igaz, rosszul fogalmaztam. Vegyük úgy, hogy nem összefüggő a gráf (nem kell annak lennie), és van páratlan különálló csúcsa, amik nem csatlakoznak sehova.
2020. nov. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem csatlakoznak sehova, akkor 0 a fokuk, tehát van benne páros fokszámú.
2020. nov. 9. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es és 3-as bizonyítás helyes, nem tudom mi nem világos benne. Az összefüggőség nem kell.
2020. nov. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Bocs: 1-es és 2-es, nem 2-es és 3-as.
2020. nov. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!