Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biosz házi feladat, ráér valaki?

Biosz házi feladat, ráér valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok, biológiából kaptam házi feladatot, amit nem igazán tudok saját útfőből megoldani, segítene nekem azzal valaki, hogy megoldja? Köszi szépen előre is a segítséget.


Egy dominánsan öröklődő betegség allélja (A) és az AB0 vércsoportot örökítő allélek ugyanazon a kromoszómán helyezkednek el. A betegség megnyilvánulását fekete színnel jelöltük, a vércsoportokat pedig mellé írtuk.


(Itt a feladathoz szükséges kép:) [link]


Milyen lesz az I/1, I/2, II/1, II/2 egyedek geno- és fenotípusa?



Milyen fenotípusú a II/3 jelölésű nő?



Milyen feno- és genotípus fordulhat elő erre a két jegyre ( betegség, vércsoport) nézve a ?- jelölésű egyednél és milyen valószínűséggel?



2021. jan. 16. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A megoldást nem fogom neked leírni, inkább segítek elindulni. Az I.-nél amelyik fekete az AA, a fehér aa. Ezekből a tanult táblázat alapján ki tudod számítani. Aki beteg az vagy AA vagy akár Aa
2021. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az I.-nél a fekete Aa lesz, úgy jön ki a táblázat!
2021. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ebben az anyagrészben teljesen vakon vagyok sajnos, gőzöm sincs, hogyan kell megoldani.
2021. jan. 16. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor kezdjél el tanulni... anélkül ez nem fog menni.
2021. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ide nem azért írom ki, hogy megtanuljam a biológiát, ami nekem a tovább tanulásban egyáltalán nem fog kelleni, soha sem gondolkodtam benne, hanem azért, mert le kell adjam határidőre nem értem mit nem lehet ezen érteni.
2021. jan. 17. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!