Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy könyv megtanulásához,...

Egy könyv megtanulásához, feldolgozásához hogyan készítsek haladási tervet?

Figyelt kérdés

Eddig azt csináltam, hogy kihúztam a fogalmakat, személyeket, évszámokat. Felolvastattam az egész könyvet és többször újrahallgatom.

Kiírom ugyanezeket egy dokumentumba és kinyomtatom.

Aztán most jönne az,hogy

- esszéírást kellene gyakorolnom,

- plusz a munkafüzetet kitölteni,

- gyakorolni feladattípusokat,

- szóbeli tételeket kidolgozni

- topográfia, térképet használni.


Ezekre nincs tervem, hogyan kellene beosztani a fennmaradó két hetemet, segítenétek? :S

4.-es Száray-könyvről van szó egyébként, középiskolai anyag. Elvileg van, aki 1 nap alatt bevág 200 oldalt probléma nélkül, plusz tanulmányt készít belőle, hallottam ilyeneket egyetemen... Nekem most ezt is be kellene gyakorolnom,és próbálkozom, hogy hogyan kell az időmenedzsmentet megvalósítani, tudna valaki tanácsokat adni, aki már tapasztalt? Nagyon köszönöm!!


Ps. valami iylesmire gondoltam, hogy reggel kelj fel 6-kor, zuhany, reggeli, kávé. 7 órakor kezdj el esszéket írni, fél óránál tovább ne tartson egy és akkor nem tudom egy nap alatt kész lennék 20 esszével... Bár az a helyzet, hogy én egyáltalán nem gyakoroltam középiskolai éveim során ezt, és a forráselemzéshez még ennyire se tudok hozzászólni...

Próbáltam neten keresni anyagokat, amelyek leírják, hogy milyen struktúra alapján kell ezeket felépíteni, csak nem tudom, hogy az én megoldásom megfelelő-e, mivel nincs tanár, aki tudná ellenőrzni ezt...


Szeptember első hetében akarok osztályozó vizsgát tenni,szóval még ráérnék konkrétan érettségire gyakorolni, de előfordulhat már a vizsgán is érettségi mintájára feladat...így gondolom.


Mit tudnék egyedül kihozni ebből a két hétből?

Köszönöm még egyszer, nagyon hálás lennék, ha valaki segítene.


2010. aug. 14. 23:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az a 4.-es Száray könyv az az interkatívos fos, akkor először is keress egy másik törikönyvet. Mert az SZAR!!!!!


Egyébként a problémádra nehéz tanácsot adni, minden ember másmilyen.


Az értékeléshez nem kell külön tanár. Az szigorú, előre megadott szempontok alapján történik.

Esszéírásnál figyelj, hogy a forrás minden elemét használd fel (ellenkező esetben pontlevonás).

Közelítőleg annyit írj, amennyit kérnek.

Pl 4 oldal esetén se a 1,5 sem pedig 8 nem jó. Ellenkező esetben pontlevonás.

Helyesírásra figyelj (pontlevonás törin is van érte)


A tananyag megtanulásánál felejtsd el az interaktívos Száray-f. könyvet. Abba kb semmi sincs benne.



Ezek jutottak hirtelen eszembe.


Jah mégvalami: atlaszt lehet használni

2010. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!