Hogyan kell ezt kiszámolni?( függvény egyenessel párhuzamos érintőjének egyenlete)(feladat a leírásban)


[link]


A megoldás az ami alatta van, de nem tudom kiszámolni.:/



2021. jan. 17. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A derivált függvény: f'(x)=sqrt(3)/(2*sqrt(x-1))
2021. jan. 17. 19:15
 2/12 anonim ***** válasza:

Folytatom.

f'(x)=3/4 => x0=7/3 => f(x0)=-1

Érintő egyenlete:

e: y-f(x0)=f'(x0)(x-x0) => y+1=3/4(x-7/3) => y=3/4x-11/4

2021. jan. 17. 19:19
 3/12 A kérdező kommentje:
A derivált függvény nem 3/2sqrt(3x-3) ?
2021. jan. 17. 19:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Én mást írtam?
2021. jan. 17. 19:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy igen. Hogy a számlálóba gyök alá tetted a 3-at és a nevezőben nálad x-1 van.
2021. jan. 17. 19:25
 6/12 A kérdező kommentje:
De nem értem miért :(
2021. jan. 17. 19:27
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha egyszerűsítesz sqrt(3)-mal, akkor azt kapod, amit én írtam.
2021. jan. 17. 19:28
 8/12 A kérdező kommentje:
A 7/3 az pedig úgy jön ki, hogy a derivált képletet egyenlővé teszed a 3/4-et igaz?
2021. jan. 17. 19:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. jan. 17. 19:36
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2021. jan. 17. 19:39
1 2