Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány sört ihat meg valaki...

Hány sört ihat meg valaki meginni ha összesen van 100 forintja minden sör 2 forint. Minden negyedik sör után kap egyet ingyen viszont minden tizedik után egyet visszavesznek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

A feladat nem egészen pontos - minden 4. megivott vagy minden 4. kifizetett sör után kap egyet ingyen? Nem mindegy, mert ha a kifizetett után kapja (ami a reálisabb eshetőség), akkor a 10 megivott sörre jut 2 ingyen (a 4. és 8. kifizetett, a 4. és 9. megivott után), ellenkező esetben 9 megivottra (a 4. és 8. megivott, a 4. és 7. kifizetett után).


Szintén nem világos, hogyan vesznek vissza tőle egy sört - és nem csak a gyakorlati megfontolásokra gondolok :)


Tételezzük fel, hogy minden 4. kifizetett után kap egyet ingyen és minden 10. kifizetett sört vesznek el, de ez nem számít bele az ingyen sörök számításába.


Mivel 100 Forintja van és egy sör 2 Forintba kerül, az illető 50 sört fizethet. Ha minden negyedik után kap egyet, akkor a 4., 8., 12., ... ,48. megvásárol sör után kap egyet ingyen, azaz 50/4 (és itt egész osztásra gondolj) = 12 ingyen sört ihat. Ha minden 10. kifizetett után elvesznek egyet, akkor összesen 5 sört vesznek el tőle (10., 20., ... 50. kifizetett után). Az eredmény tehát 50+12-5=57 sör. Érdekesség, hogy a 40. kifizetett sör után semmi nem történik, hiszen kap egyet ingyen (minden 4. után), de ugyanazt a korsót el is veszik tőle (minden 10. után).

2021. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Azt tudom hogy a feladat nem pontos én is agyaltam rajta de én is csak így kaptam meg. Viszont tényleg nagy segítség volt köszi
2021. jan. 22. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!