Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Informatika emelt érettségin...

Informatika emelt érettségin (programozás) az adatokat mennyire pontosan kell eltárolni?

Figyelt kérdés

A 2017 októberi érettégin pl, úgy vannak az adatok a txt fileban hogy


# 01 15

Galagonya Alfonz OXXXXXX

.

.

.


itt a "01" a hónapot, a "15" a napot jelenti. Alatta a név meg a többi nem számít most.


Itt szerintem az lenne a logikus ha a dátumokat nem így string formában tárolnám el, hanem már eleve számmá alakítanám és tömbbe raknám, aminek az első eleme "1" a második "15" és akkor így nézne ki eltárolva:


1 15

Galagonya Alfonz OXXXXXX

.

.

.



Csak azt nem tudom hogy megtehetem-e hogy így belenyúljak az adatfileba, anélkül hogy pontot veszítsek.



2021. jan. 19. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az adatfájl amit kézhez kapsz, s programmal fel kell dolgoznod i.. ki kell nyerni belőle az adatokat. Biztosan nem módosíthatsz azon. :) Be kell olvasnod soronként a txt-t majd onnan programkóddal kinyerni számként bele egy tömbbe, vagy ahogy akarod. Végül is jót mondtál. Számként kezelheted, de ezt a program kódban kell megtenned s nem a nyers txt fájlt szerkesztve, hogy megkönnyítsd a beolvasásod. Ha jól értelmeztem a kérdésfelvetésed...
2021. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen úgy tárold, ahogy neked a legcélszerűbb. Ezzel az adatfile-ba nem nyúltál bele, mert az a lemezen maradt, csak olvasásra nyitod meg. Emiatt egészen biztos, hogy nem veszíthetsz pontot!

A szöveges leírásban benne is van, hogy ezeknek a jelentése szám.

Egyszerűen nem követelmény egy típusos adatfile megnyitása, ezért van txt, amit Windowsban, Linuxban minden prgnyelvvel mindenki egyformán tud megnyitni, ennyi az egész.

2021. jan. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, igen amúgy először beolvastam, már azután, a programon belül alakítottam rajta
2021. jan. 20. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!