Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell kiszámolni, hogy...

Hogyan kell kiszámolni, hogy mekkora a függőleges sebességvektora egy repülőnek, amelyik 200 km/h-val megy 11,36°-os szögben?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy egy 5-ös siklószámú repülő milyen (függőleges) sebességgel csapódik a földbe. Azt már Pitagorasszal meg cosinus segítségével kiszámoltam, hogy ez 11,36 fokos szöget jelent a földhöz képest. (átfogó 5,1 egység, másik két oldal 5, illetve 1, derékszögű háromszög, innen cosß=5/5,1, azaz ß= 13,36°, hacsak nem rontottam el valamit, rég volt már a suli).


Illetve hogyan kell ezt kiszámolni, mert utána megnézném ugyanezt, ha a repülő sebessége 80 km/h.



2021. jan. 21. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Fel kell rajzolni a háromszöget. A címbeli kérdésre a válasz sin(11,36 fok) * 200.
2021. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor az 39,39 km/h, ha jól gondolom? Köszi :)
2021. jan. 21. 15:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Szenzációs, hogy ezt valaki átrakta házifeladatokba :D Direkt írtam, hogy már rég volt, amikor ezt tanultam és semmi köze házifeladathoz :)
2021. jan. 29. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!