Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy fordul el egy koaxiális...

Iotorrent kérdése:

Hogy fordul el egy koaxiális rotorral működő helikopter a saját függőleges tengelye körül?

Figyelt kérdés
Valami olyat olvastam hogy az egyik rotor állásszögét növelik, ezzel nagyobb légellenállást generálva, és a helikopterre ható forgatónyomatékot növelve, dehát a két rotor dőlésautomatája egy tengellyel van összekapcsolva, így lehetetlen a két rotort külön-külön mozgatni

#helikopter #forgatónyomaték #rotor #kamov ka-26 #dőlésautomata #állásszög
2018. ápr. 14. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Laikusként: ha az alsó rotoron a lapátokat az első élüknél, a felsőn a hátsó élüknél emelem, akkor ellentétes irányba változik az állásszögük.
2018. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

Lehet, hogy én látom rosszul, de szerintem ezt lehet szeparáltan állítani. Alaphelyzetben az alső mozgatja a felsőt, de mintha lenne még egy aktuátor gyűrű lent, mai CSAK a felső rotorra továbbít karmozgást.

[link]


A másik, hogy a függőleges vezérsíkok nem függőlegesek, 15 fokban befelé dől az aljuk, így a kormányfelületek nem csak a menetszélben, de a leáramló levegőre is hatékonyak.

2018. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Jól láttam.

[link]

2018. ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Walter_Dornberger ***** válasza:

Ad Wadmalac:


Majdnem!

Az alsó rotor alatt a ciklikus kormány. ebbő rudazat mozgatja az alsó rotor ciklikus állásszögét. efelett van a középső forgógyűrű, ami párhuzamos a ciklikus állászög síkjával, ezt át is adja a vele szemben forgó ciklikus forgógyűrűnek.

A felső és alsó rotorok kollektív állásszögét az őket forgató csőtengelyek függőleges elmozdulása adja a ciklikus gyűrűhöz kéest, ez nem látszik a képen, a reduktorban van, hidraulikus állítású. a felső rotor állásszöge a belső tengely függőleges elmozdításával állítható. mivel a rotorok egymáshoz képest nem tudnak távolodni a rudazat miatt, az állásszög változik.

[link]

21-26 alkatrészekből álló kettős himba mozgatja alulról.

2018. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Köszönöm a korrektúrát/kiegészítést!
2018. ápr. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!