Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem vagyok valami jó fizikából...

Nem vagyok valami jó fizikából és ezt a házit vissza kell küldenem... valaki segít?

Figyelt kérdés

1.Ha vizet tartalmazó edénybe üres kémcsövet süllyesztünk, az fényesen csillog. Ha közben megtöltjük vízzel, megszűnik a csillogás. Mi a magyarázat?

2.Átlátszatlan edénybe tegyünk pénzérmét! Nézzünk olyan irányból az edénybe, hogy éppen ne lássuk a pénzt! Ha ekkor vizet töltünk az edénybe, változatlan irányból nézve is láthatóvá válik az érme. Hogyan magyarázható ez a megfigyelés? Készíts magyarázó vázlatot.

3. Átlátszó üvegbe öntünk vizet, és helyezzük az edény mellé(a vízszintnél lejjebb) egy égő gyertyát! Nézzük a másik oldalról ferdén felfelé a vízfelszín irányába! A gyertya megfordított képét látjuk.

a) Mi a jelenség magyarázata?

b) Így jön létre a délibáb (fata morgana)is, csak ott a forró talaj feletti ritka levegő főlé sűrűbb levegő rétegződik. Hogy keletkezik a délibáb?

c) Miért látjuk a kocsiból nyári napon a felforrósodott távoli úttestet vizesen csillogónak?



2021. jan. 29. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Bakker, az egyik legrosszabb tanuló voltam, itt ülök negyven évesen, és így belerágom a szádba, hogy keress rá, hogy teljes visszaverődés közeghatáron. Valahogy rángasd már vissza magad az életedbe!
2021. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Eddig mire jutottál?
2021. jan. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!