Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt az angolt SOS köszönöm?!

Ezt az angolt SOS köszönöm?!

Figyelt kérdés

Report the following putting the introducing verb in the Past.

1. “I can‟t do it now, but I expect I can do it next week,” I said.

2. “You must leave the country at once,” the police told him.

3. “You mustn‟t forget what I told you last lesson,” I told them.

4. “You mustn‟t come in without knocking,” he told us.

5. “You needn‟t come in tomorrow,” my employer said.


6. “I couldn‟t get into the house because I had lost my key, so I had to break the window,” he said.

7. “You may go home, if you want,” the teacher told us.

8. “They must be at home because the lights are on,” John said.



2021. febr. 1. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem tanulod meg a függő beszédet, ha mi csináljuk meg helyetted. Kérj meg valakit, hogy magyarázza el, vagy keresd meg a könyvedben a megfelelő részt.
2021. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolg végig. Magyarul is jelentősen átalakítod az első mondatot, amikor függő beszédben mondod, de az angolban ráadásul az igeidőt is "csúsztatni" kell egyet hátra (Present -> Past, Past -> Past Perfect), ha a bevezető mondat múlt idejű:

1. Azt mondta, nem tudja akkor (nem most!) megcsinálni, de arra számít, hogy a következő (nem a jövő!) héten meg tudja.

2021. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem tanulok vele de nincs idom megoldani es ertem az anygot de ezen kivul van meg 5feladat amit nemsoakra le kell adnom ugy gondoltam egyet kiirok hogy azzal mar ne kelljen torodnom
2021. febr. 1. 10:04
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg érted az anyagot, ezt 6-7 perc alatt simán meg tudnád oldani.
2021. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!