Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Van valakinek erről magyar...

Van valakinek erről magyar nyelvű verziója? Sajnos nem értem olyan jól az angolt, de erre nagyon kíváncsi lennék! Köszönöm! Michael Jackson - The Secrecy of His Intelligence [Part 1]

Figyelt kérdés
Illetve ha van köztetek jó angolos, megnézné, és összefoglalná pár mondatban, hogy miről szól?

2013. szept. 1. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:
2013. szept. 1. 20:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Michael 5 évesen kezdett zenei karrierbe, mikor belépett a tesvéreiből álló Jackson 5-ba. Elég korán kezdett zenélni és 20 éves koráig nem is kezdett szólókarrierbe. Ez azt jelentette, hogy mikor különvált testvéreitől (1979-ben) már 15 év tapasztalat és tudás volt a háta mögött. A sikeres producerrel Quincy Jones-szal dolgozott együtt és még 1979-ben kiadta első szólóalbumát, az Off The Wall-t, nagyon sikeres volt a lemez. 1982-ben újabb albummal a Thriller-rel álltak elő, ami nagyban felülmúlta az előzőt. Mai napig ez minden idők legnagyobb példányszámban elkelt albuma, így hát a legsikeresebb is a történelemben, Michael ezzel az albummal egy este alatt 8 Grammy-díjat nyert, ez is a mai napig rekord. Később, 1987-ben megjelent a következő albuma, a Bad, ez is rendkívül sikeres volt és több rekord is fűződik hozzá. Michael ekkora már teljesen készenállt a további albumokra, hiszen rendkívüli tapasztalatai voltak. Ez volt az utolsó albuma, amin Quincy-vel dolgozott. Michael ennyi év alatt megismerte a média világát, az újságírókat és magát a magánélettel nem járó nyilvánosságot. Rengeteg valótlanságot állítottak róla a bulvárlaposok már ebben az időben is, többek között azt is, hogy túlnyomásos kamrában alszik. Ezt azért írták, mert Mike készített néhány fotót, mikor kipróbált egy ilyen kamrát, de nem rendszeresen használta és nem is aludt benne sohasem. Michael ezeket azért csinálta, hogy vitákat indítson, a vitát egy interjúval is elérte, mikor azt mondta a képeket azért készítette, hogy lavinát indítson és az emberek figyelmét magára vonja... (Hát én a világ legnagyobb Michael imádójaként ezzel nem értek egyet, de én csak azt írom, ami a szövegben van...) Michael tovább folytatta a média manipulálását, például azzal is, hogy megveszi az Elefánt ember csontvázát, persze ezekből semmi sem igaz, de ő azért csinálta a vitákat, hogy hírnevet szerezzen. De vajon képes lépést tenni, hogy változtasson hátralévő életén? Úgy tűnik ez elindult, ugyanis 1985-ben megvásárolta a Beatles dalainak jogát 47.5 millió dollárért. Igen, ez rengeteg bevételt hozott számára, de ugyanakkor sok rosszakarót és végül is sok bajt is, ugyanis 1993-ban gyermekmolesztálással vádolták meg. Nem volt bűnös, teljesen ártatlan volt, mindez azért történt, mert az emberek a pénzére hajtottak és nem kedvelték a világméretű hírnevéért. Ezt a férfit megalázták, jobban mint hinnénk, nem fog több rekordot felállítani, örökre elpusztították. Kiszivárgott egy telefonhívás Michael vádlójától, Evan Chandler-től, a férfi hatalmas összeget kapott azért, hogy megvádolta Michaelt, de nemcsak ez volt a bűne, tönkre akarta tenni Mike imidzsét és karrierjét. De miért? Michael semmit sem tett. Tom Sneddon segített Evan-nek, hogy együtt megpróbálják Michaelt megvádolni gyerekmolesztálással. De ki segített kinek? Lehetséges, hogy Tom pénzt ígér Evan-nek, hogy vádolja meg Mikeot azzal, hogy fiát, Jordyt molesztálta? Tom saját ötlete volt ez, így akarta tönkretenni Michael karrierjét. Tudta, hogy Mike mindig is a média középpontjában van, azt hitte, ha sikerül megvádolnia őt, akkor a média pedofilként kezeli majd és ez tönkreteszi egész karrierjét. Úgy gondolta, ha ez sikerül neki, visszafelé fognak elsülni Mike eddigi cselekedetei, amelyekkel manipulálta a médiát, hiszen most tényleg bűnös lesz. De Michael nem hagyta, hogy mindezek megállítsák őt, az 1991-es Dangerous albumát sikeresen eladta a koncertjei által.

Tessék, itt van, néhány helyen picit kiegészítettem, hogy érthetőbb és tisztább legyen, remélem nem baj. :)

Tudom, hogy nem tökéletes, de 14 éves létemre ne is várj semmit.

Egyébként ez a videó nekem is felkeltette az érdeklődésemet, úgyhogy megnézem a második részt is.

Remélem segítettem azért valamennyire.

2013. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hű, köszi szépen :D Ha esetleg lesz kedves és idős, lefordíthatnád a második részt is :))) hálás köszönet!
2013. szept. 2. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Lefordítanám, ha lenne, ugyanis én is utánanéztem, de sajnos nem találtam :( esetleg, ha te megtalálod, linkeld és majd lefordítom
2013. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!