Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is.

2021. febr. 1. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

1)

sin(5x)=sin(-2x-Pi/3)

5x=-2x-Pi/3+2*k*Pi vagy 5x=Pi+2x+Pi/3+2*l*Pi, ahol k és l egészek

... Fejezd ki x-et!

2021. febr. 1. 17:21
 2/5 anonim ***** válasza:

2)

sin(Pi/2-x+Pi/4)=sin(2x)

... Folytasd úgy, ahogy 1)-et!

2021. febr. 1. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:

3) Trigonometrikus Pitagorasz-tétel

2sinx=3(1-sin^2x)+2sin^2x

y=sinx helyettesítés

2y=3-y^2

...

2021. febr. 1. 17:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Az 1-esnek a folytatását leírná nekem ha szépen megkérem(meg esetleg a másodiknak a végét)
2021. febr. 1. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:

1)

...

5x=-2x-Pi/3+2*k*Pi vagy 5x=Pi+2x+Pi/3+2*l*Pi, ahol k és l egészek

7x=-Pi/3+2*k*Pi vagy 3x=4*Pi/3+2*l*Pi

x1=-Pi/21+2*k*Pi/7 x2=4*Pi/9+2*l*Pi/3

2021. febr. 1. 17:54