Tudnátok segíteni matek háziban?


Próbáltam rájönni, de nem megy, a tanárom nem tud magyarázni, és csak holnap megyek a magántanáromhoz gyakorolni. D:


1,Egy téglalap egyik oldala 3 dm-rel több

a másik háromszorosánál. Az átló 1 dm-rel

hosszabb mint a nagyobb oldal. Mekkorák a

téglalap oldalai?


2, Két szomszédos szám szorzata 56-tal több, mint az összegük tízszerese. Melyik ez a két szám?


(Figyeltem órán, próbálkoztam, de nem értem)



#matematika #számolás #szöveges másodfokú egyenletek
2021. febr. 3. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

A téglalap oldalai: a, 3a+3, az átló: sqrt(a^2+(3a+3)^2).

Az egyenlet:

sqrt(a^2+(3a+3)^2)=3a+3+1

...


2)

a(a+1)=10(a+a+1)+56

...

2021. febr. 3. 15:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :D
2021. febr. 3. 15:42