Valaki tud segíteni matekból?


Nehéz Tünde megmérte egy négyszög alakú helyiség egyik sarkánál a négyszög belső szögét. Többszöri mérés után arra jutott, hogy a mért szög 86°-os.

– Ez a helyiség biztosan nem téglalap alakú – gondolta –, mégis meg tudom állapítani az alapterületét.

Az ábra szerinti három szakasz és két szög nagyságát többszöri gondos mérés után jegyezte fel.


Négyszög alakú helyiség ábra

Mekkora a helyiség alapterülete?

Vajon paralelogramma-e a négyszög?

Tünde így gondolkodott:

– Persze megmérhetném a négyszög másik két oldalát is, vagy szögeket mérhetnék, de igazából erre nincs is szükségem, mert hiszen további mérések nélkül is megkapom a választ.


Te hogyan döntenéd el, hogy a négyszög pa­ra­le­logramma-e vagy sem?


ez lenne a feladat


2021. febr. 5. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondolod, hogy valami hiányzik? ...
2021. febr. 5. 16:09
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol az ábra?????
2021. febr. 5. 16:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egyszerűbb lett volna a linket beírni, de mindegy...


[link]

2021. febr. 5. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A két háromszögnek amire az átló felosztja a négyszöget, berajzolod a magasságát, értelemszerűen valamelyik ismert hosszúságú oldalához tartozót. Magasságát a kiszámolod a szögfüggvények definíciója alapján a magasság berajzolásával kapott egyik derékszögű háromszögből. Alap, magasság megvan, tudsz területet számolni a négyszög átlója által alkotott mindkét részháromszögre, ezeket szépen összeadod.
2021. febr. 5. 18:11
 5/5 anonim ***** válasza:

T1=3,2*5,4*sin50°/2=6,62

T2=4,5*5,4*sin36°/2=7,14

T=T1+T2=13,76


Ha paralelogramma lenne, akkor a területe T' lenne.

T'=3,2*4,5*sin86°=14,36


T<>T' => Nem paralelogramma.

2021. febr. 5. 19:32