Hogyan kell megoldani ezt a fizikai feladatot?


Egy testet egy 20m magas állványról 15m/s nagyságú, a vízszintessel 30fok–os szöget bezáró, ferdén lefelé mutató kezdősebességgel eldobunk. Mennyi idő múlva ér földet a test és a állvány tövétől milyen távol?


Szeretném megérteni a megoldás folyamatát.



2021. febr. 10. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki kell számolni a sebesség függőleges összetevőjét. Ez v1 = 15 m/s * sin(30 fok). Képzeld azt, hogy ilyen sebességgel indítod függőlegesen lefelé! Mikor leér, nagyobb lesz a (függőleges) sebessége. Δv = g * Δt. v2 = v1 + Δv. vátl = (v1 + v2) / 2. Ezekből valahogy rakd össze! A vízszintes sebesség nem változik.
2021. febr. 10. 20:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy kiszámolom a függőleges sebességet, de onnantól hogyan tovább? Hisz a Δt-t nem ismerem. Nem tudok rájönni hogyan kéne folytatni.
2021. febr. 10. 21:23